אני נמצאת בדור האמצע, כך אני מגדירה כרגע לעצמי את המצב. דור שרואה את ילדיו גדלים ומתעצמים, מחפשים את מקומם בחיים, חוקרים, בודקים, מנסים, נופלים, קמים ו… ממשיכים. ומצד שני או יותר נכון מצד ראשון, רואה את הדור שהולך ונעלם. שמזדקן, מִשְתַּבְּלֵל, שלפעמים ילדותי, עקשן ולא מובן, שדורש המון סבלנות אבל לפעמים לא כל כך מראה אותה, כי ככה הוא החליט שמתאים לו עכשיו..

מחשבות
מחשבות

אני אוהבת להתבונן, לחקור בעיניים את מה שאני רואה ולתת למחשבות לשייט להן בראש ולא מעט פעמים אני מתבוננת בארוחות שישי, חג או סתם מפגשים משפחתיים ורואה את שלושת הדורות. השיחות שקולחות, בדיחות והעברת מנות האוכל בין כולם. מתבוננת בדינמיקה הפעילה לרוב בין דור ההווה לבין דור העתיד שתמיד דוהר קדימה, ממהר, יודע הכל וגם אם לא – נשלים את זה מתי שהוא.. שמקשיב אבל עד גבול מאוד מסוים ובכלל מדוע זה צריך לעניין ומה הקשר לנושא השיחה, דעתן, פיקח, סקרן וחסר סבלנות כי זה מה שיש עכשיו..

ותמיד בראש השולחן, יישב הדור העתיק. שקט, מתבונן, בולע בעיניים את כל מה שנאמר ולא נאמר. מראות, ילדים, נכדים, לעיתים אולי יגניב מילה פה ושם אך לא מעבר לזה.

אני יושבת ומתבוננת ותוהה ומסוקרנת לדעת אלו מחשבות מתהלכות להם בראש. תמיד חושבת שהם פשוט מצלמים תמונות ונוצרים אותן על לוח ליבם, נהנים מרגעים של אחווה משפחתית ובכלל, ויש פעמים שכמעט ושואלת, נוגעת לא נוגעת כי לא יודעת האם יעציב, ישטוף בגל של נוסטלגיה או יגרום למחשבות כבדות יותר לצד הנשאל ולעיתים יש פעמים שלא שואלת כי אולי לי תהיינה קשות התשובות וכדאי להניח כך לדברים הכבדים ופשוט להסתפק בקטנים השמחים והמשמחים יותר.

הרהורים
הרהורים

אני נמצאת בדור שנמצא באמצע החיים, המרוץ והזרימה של האירועים שהיו ואלו שעוד יהיו. דור שנמצא במחשבות על מה עוד לא הספקנו ונרצה, איפה טעינו (לא תמיד זה עולה על הפרק) ויכולנו לעשות אחרת ואם הייתה אפשרות לתקן – האם היינו נוהגים אחרת? דור  שהוא אמצע עִם כל המשתמע מכך, שצריך לא פעם להיות הגשר המקשר, הפוליטיקאי,  המתכנן, שנדרשת ממנו המון סבלנות כי ככה צריך עכשיו..

תקווה
תקווה

תגובות בפייסבוק:

תגובות בפייסבוק

השאירו תגובה או התלבטות משלכם :)

תפריט נגישות